Začiatok veľkej cesty…

Ahojte ! Volám sa Erik a v pondelok som priletel do Argentíny kde budem tráviť jeden rok ako výmenný študent programu ROTARY.

20.8. V nedeľu som o 15:40 odlietal z Viedne a letel som do Londýna v Londýne som mal 5 hodín času čo som využil na to, aby som si niečo kúpil na jedenie, pitie. Najedol som sa a potom som začal pozerať videá a potom som sa rozprával s kamarátkou a potom s kamarátmi a nakoniec aj s rodičmi. Lietadlo mi letelo o 22:25. Heathrow je obrovské letisko. Ale aj stratiť sa je ťažké lebo všade sú tabule s nápismi.

O 21:10 ohlásili gate skadiaľ poletí moje lietadlo. Našiel som si gate a tam som čakal. O pár minút nás začali púšťať na lietadlo. Sedel som v strednom rade a v strede. Počas cesty som spal asi 3-4 hodinky a potom som pozeral filmy.

O 8:00 miestneho času ( 13:00 na Slovensku) som dorazil do Buenos Aires. Vystúpil som z lietadla prešiel kontrolou a už som čakal na to kedy uvidím svoj balík. O pár minút som si vyzdvihol balík a už som bol na ceste von. Keď som vyšiel z areálu na vyzdvihnutie balíkov, tak som uvidel papier s nápisom : VITAJ ERIK!!! A čakala ma moja host rodina. Otec, Mama, Sestra a ešte Jose ktorý je súčasť rodiny. Druhá sestra a traja bratia zostali doma v Córdobe lebo by sme sa nezmestili do auta.

Po letisku sme došli na Jose ho apartmán v Buenos Aires a apartmán je prekrásny a hlavne výhľad. IMG_2522.JPG

Trocha sme si na apartmáne oddýchli a potom sme išli na obed a potom prezrieť si mesto pretože dnes spím ešte v Buenos Aires lebo host sestra Lourdes letela z Buenos Aires pred pól hodinou na Slovensko.

Išli sme do mesta, a mesto je prekrásne!

Po prechádzke po meste sme brali Lourdes na letisko, kde sme sa rozlúčili a išla na lietadlo.

IMG_2526.JPG

Rodina sa mi veľmi páči už aj po španielsky ma učia a dosť veľa ale čím skorej sa naučím tým to bude lepšie. Po dnešnom dni som dosť unavený takže dúfam že sa budem vedieť vyspať.

Dúfam, že sa Vám môj dnešný Blog páčil. Ďalší článok tu bude o pár dní. 🙂 Adios Amigos.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s